Tragedia w Szczecinie: Nastolatka postrzelona z broni gazowej na placu Rodła, 15-letni sprawca zatrzymany

Tragedia w Szczecinie: Nastolatka postrzelona z broni gazowej na placu Rodła, 15-letni sprawca zatrzymany

W centrum Szczecina doszło do dramatycznego incydentu, kiedy to 17-letnia dziewczyna padła ofiarą strzału z broni gazowej. Zdarzenie miało miejsce na szczecińskim placu Rodła. Informacje o zatrzymaniu sprawcy, którym okazał się 15-letni chłopiec, zostały przekazane przez policję. Jesteśmy na bieżąco informowani o tej sytuacji przez ojca poszkodowanej dziewczyny, który zgłosił sprawę do prokuratury, twierdząc, że funkcjonariusze policji nie dopełnili swych obowiązków.

Incydent wydarzył się 7 czerwca na placu Rodła w Szczecinie, gdzie 17-letnia dziewczyna została postrzelona. Ojciec poszkodowanej skontaktował się z nami za pośrednictwem Kontakt 24, by poinformować o sytuacji.

Z relacji ojca wynika, że jego córka była wówczas w centrum handlowym ze swoim chłopakiem. Na miejscowym parkingu doszło do konfrontacji między nimi a grupą osób, w której był również 15-letni sprawca. W trakcie tego konfliktu, młodzieniec wyjął broń gazową i otworzył ogień. Pozostali członkowie grupy natychmiast uciekli z miejsca zdarzenia.

Ojciec poszkodowanej opowiada, że na miejsce natychmiast wezwano policję. Według jego relacji, funkcjonariusze zapytali dziewczynę, czy potrzebuje pomocy medycznej, jednak ona w stanie szoku odmówiła. Policjanci na to opuścili miejsce zdarzenia, zostawiając dziewczynę z wezwaniem do stawiennictwa na następny dzień. Pomoc medyczną dla swojej córki wezwał ostatecznie sam ojciec.