Szczeciński Marsz Równości pokonuje przeciwności pogodowe

Szczeciński Marsz Równości pokonuje przeciwności pogodowe

Przed manifestacją na rzecz równości, która odbyła się w Szczecinie, zorganizowany został festyn na Placu Solidarności. Niemniej jednak, niespodziewane intensywne opady deszczu spowodowały, że pochód musiał rozpocząć się później niż planowano. Delegaci marszu napotkali na znaczne trudności ze względu na incydent pogodowy.

Pogorszenie warunków atmosferycznych zmusiło organizatorów marszu do wprowadzenia zmian w pierwotnie zaplanowanej trasie. Ostatecznie, decyzja zapadła, że parada zacznie swoją trasę od budynku Filharmonii Szczecińskiej. Następnie uczestnicy przemaszerowali przez Plac Rodła i Plac Grunwaldzki. W swoim pochodzie ominęli Urząd Miasta, by ostatecznie dotrzeć do mety marszu na Jasnych Błoniach.

Przemysław Słowik, radny miasta Szczecin oraz współprzewodniczący Partii Zieloni, wyraził swoje emocje w mediach społecznościowych: „Mimo burzy, deszczu, przez Szczecin idzie Marsz Równości! Marszu po tolerancję nie zatrzyma żadna zła pogoda czy zła władza”. Słowa te pokazały determinację uczestników marszu, a także ich nieugięte dążenie do celu – propagowania równości i tolerancji bez względu na panujące okoliczności.