Szczecin w kwiecie urody: 49. edycja konkursu "Cały Szczecin w kwiatach"

Szczecin w kwiecie urody: 49. edycja konkursu "Cały Szczecin w kwiatach"

Podczas tegorocznej, już 49. edycji rokrocznego konkursu „Cały Szczecin w kwiatach”, który jest organizowany wspólnie z czytelnikami „Kuriera Szczecińskiego”, przez całe miesiące czerwiec i lipiec gromadziliśmy od Państwa sugestie. Jak każdego roku, zdumiewa nas bogactwo barw i różnorodność zgłoszonych propozycji. Na łamach naszego dziennika prezentujemy finalistów w różnych kategoriach.

Szczecińska dzielnica Pogodno fascynuje swym niepowtarzalnym urokiem i atmosferą. W tym rejonie miasta dominują urocze wille, które tworzą większość zabudowy. W starszych sektorach Pogodna możemy zobaczyć budowle z przełomu XIX i XX wieku. Wędrując po tutejszych ulicach, natrafimy na liczne ślady historii, w tym także te związane z niemieckimi obywatelami, którzy dali temu miejscu swoje unikalne piętno. Strefa ta jest pełna zieleni, która harmonijnie wpisuje się w otaczającą ją przestrzeń ulic i placów.

Po zakończeniu II wojny światowej jednym z najbardziej znanych mieszkańców Pogodna był Konstanty Ildefons Gałczyński, wybitny polski poeta. Mieszkał on przy ulicy Skłodowskiej-Curie 17, do czego skłonił go Leonard Borkowicz, ówczesny wojewoda szczeciński. Dom, który stał się domem Gałczyńskiego, był już kompletnie umeblowany i gotowy do natychmiastowego zamieszkania.