Szczecin otworzy nowoczesne centrum sportowe w ciągu trzech lat

Szczecin otworzy nowoczesne centrum sportowe w ciągu trzech lat

W przyszłości, w najbliższych trzech latach, mieszkańcy Szczecina będą mieli do dyspozycji nowo wybudowany, współczesny obiekt sportowy. Obiekt ten zostanie zaprojektowany z myślą o drużynach grających w hale, a także dla praktykujących sporty walki i wodne. Jest możliwe, że centrum będzie gotowe do użytku nawet przed upływem tego okresu.

Szczeciński Dom Sportu, mający swoje korzenie w latach 60-tych XX wieku, niedługo ma zostać rozebrany. Dwa lata temu jedna ze ścian obiektu zawaliła się blisko basenu. Po wykonaniu analiz technicznych stwierdzono, że kompleksowa renowacja byłaby związana z dużymi kosztami.

W rezultacie podjęto decyzję o budowie nowego obiektu na tym samym miejscu. Do tej decyzji przyczyniło się zapewnienie ze strony rządu o wsparciu finansowym dla projektu w wysokości 65 milionów złotych. Miasto planowało przekazać dodatkowe 20 milionów na realizację tego zadania.

Jednakże, po ogłoszeniu przetargu zgłosiły się cztery konsorcja, które oczekiwały znacznie wyższego wynagrodzenia. Ostatecznie wybrano ofertę firmy Budimex, która zaoferowała realizację projektu za 108 milionów złotych. Umowa na wykonanie prac została podpisana przez obie strony we wtorek.