Szczecin gospodarzem pierwszej ogólnopolskiej konferencji "Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024"

Szczecin gospodarzem pierwszej ogólnopolskiej konferencji "Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024"

Wypełniona po brzegi sala konferencyjna, intensywny program pełen merytorycznych wykładów, możliwość nawiązania nowych kontaktów i prezentacja konkretnych rozwiązań – tak w skrócie prezentowała się debiutancka edycja Ogólnopolskiej Konferencji Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024. Wydarzenie to odbyło się w Szczecinie, jako część większego projektu zatytułowanego Energia Miasta.

Konferencja stanowiła doskonałą platformę do dyskusji na temat samowystarczalności energetycznej miast i gmin. Otwiera ona bowiem możliwości dla innowacyjnych rozwiązań, które mogą skierować samorządy ku inwestycjom w odnawialne źródła energii oraz własne systemy produkcji energii. Tym zagadnieniom poświęcone było marcowe spotkanie pod hasłem „Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024”.

Podczas samej konferencji prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, zauważył, że problem energii jest bardzo kompleksowy. Szczecin posiada pewne doświadczenie w tej dziedzinie, jednak nieustannie dążą do poszerzania swojej wiedzy i kompetencji, korzystając między innymi z osiągnięć innych miast. Prezydent wyraził nadzieję, że konferencja była okazją do nawiązania wartościowych relacji, które przysłużą się rozwijaniu potencjału różnych jednostek samorządu terytorialnego.