Święto Muzyki w Szczecinie: Muzyczna podróż przez miasto

Święto Muzyki w Szczecinie: Muzyczna podróż przez miasto

Chociaż zakończony został oficjalny sezon koncertowy, to muzycy nadal pragną dzielić się swoją pasją z mieszkańcami miasta. W związku z tym, 21 czerwca, w środę, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Święto Muzyki – połączone z muzyczną wędrówką po Szczecinie. Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii im. M. Karłowicza, serdecznie zachęcała do udziału: „Bądźcie państwo z nami na ulicach Szczecina i na wielkim finale w Ogrodach – w specjalnym wydaniu Studia wSzczecinie.pl z okazji inauguracji sezonu w Ogrodach Śródmieście.”

Całe wydarzenie, będące magiczną podróżą po muzycznych zakamarkach świata, rozpocznie się 21 czerwca o godzinie 17:00 w budynku filharmonii, gdzie wystąpi orkiestra akordeonowa „Szczecin Accordion Band”. Następnie uczestnicy będą mieli okazję przejść muzycznym szlakiem prowadzącym przez place Solidarności, Żołnierza Polskiego, Adamowicza oraz Grunwaldzki, aż do finału w Ogrodach Śródmieście, znajdujących się przy ulicy Wielkopolskiej 19.

Podczas tej niezwykłej muzycznej podróży, artyści zabiorą mieszkańców Szczecina w różne zakątki świata, takie jak Irlandia, Ukraina czy Ameryka, ale również pozwolą poznać bogactwo różnorodnych polskich brzmień. Na poszczególnych przystankach będzie można usłyszeć i zobaczyć między innymi Zespół Tańca Irlandzkiego Sedinum Celticum oraz Orkiestrę Dętą „Szczecińska Trzynastka”.