Sukcesy młodzieżowej drużyny żeglarskiej ze Szczecina

Sukcesy młodzieżowej drużyny żeglarskiej ze Szczecina

Choć obecny sezon żeglarski jeszcze się nie skończył, jesteśmy już w stanie stwierdzić, że był on wyjątkowo udany. Oczekujemy z nadzieją, by ten przyszły okazał się jeszcze lepszy. Drużyna Regatowej Reprezentacji Szczecina potwierdziła, że w naszym mieście poziom żeglarstwa jest wysoce zaawansowany.

Nasi zawodnicy często zajmowali miejsca na podium, a jeśli nie zdobyli medalu, byli blisko tego celu. Walczyli z determinacją do końca i nie dawali za wygraną swoim przeciwnikom. Młodzi reprezentanci Regatowej Reprezentacji Szczecina przez kolejny rok pokazali swoje siły i odnieśli imponujące triumfy zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej. To wynik ciężkiego treningu i dobrze wykorzystanej zimy. W październiku poprzedniego roku do drużyny przyjęto łącznie 14 zawodników w różnych klasach: ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7, IQFoil, 420. Na stanowisko trenera młodych żeglarzy powołano Roberta Siluka.

Aby osiągać sukcesy w sezonie, młodzi żeglarze utrzymują rygor treningowy przez cały rok – spędzają zimę na obozach w słonecznej Hiszpanii czy Włoszech, trenują na sali gimnastycznej w Polsce, na basenie, podczas biegów pod górę w Parku Kasprowicza na wiosnę, a od marca do października kilka razy w tygodniu praktykują na wodzie. Dzięki swoim umiejętnościom, sprzętowi oraz wiedzy i doświadczeniu szkoleniowców i kolegów z klubu, reprezentanci RRS mogą być dumni ze swoich osiągnięć.