Pomysł na konkursy z dreszczykiem od Chowaniec – w grę wchodzi ponad 1000 zł nagród!

Pomysł na konkursy z dreszczykiem od Chowaniec – w grę wchodzi ponad 1000 zł nagród!

Dla miłośników twórczości i emocji, przekazywanie doświadczeń, poczucia rzeczywistości i jeszcze bardziej wyjątkowych wrażeń, Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Chowaniec po raz kolejny organizuje dwie rywalizacje artystyczne. To już trzecia edycja wydarzenia, które skierowane jest do osób, które chcą się wykazać swoją twórczą inwencją. Dla najbardziej kreatywnych uczestników przygotowano nagrody o wartości przekraczającej 1000 zł!

Laureaci pierwszego miejsca w każdym z konkursów mogą spodziewać się bonu do Empiku o wartości 200 zł. Drugie miejsce to bon o wartości 100 zł, natomiast trzecie miejsce zapewnia bilet o wartości 50 zł. Poza tym organizatorzy zadecydowali o wręczeniu dodatkowych wyróżnień – nagrodami będą cenne przedmioty.

Zgłoszenia do obu konkursów można przesyłać do północy 5 listopada 2023 roku.

Dwa konkursy to „Szczecin z Dreszczykiem literacko” i „Szczecin z Dreszczykiem graficznie”. W pierwszym z nich uczestnicy mają za zadanie samodzielnie napisać maksymalnie 4000-znakowe opowiadanie o Szczecinie, w klimatach grozy. Może to być nawiązujący do historii miasta kryminał, horror lub inny gatunek literacki. Najlepsze z nich zostaną nagrane jako audiobooki, aby dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców, w tym osób niewidomych.

Drugi konkurs polega na stworzeniu grafiki (może to być rysunek, zdjęcie czy prace komputerowe), które w jakiś sposób ilustrują Szczecin jako miejsce tajemnicze i pełne grozy. Praca może przedstawiać miejscowość charakterystyczną dla Szczecina, która zawiera elementy strachu; może to być postać lub osoby budzące niepokój; sytuacje z horrorów lub działania mrożące krew w żyłach. Nie ma ograniczeń co do formy i formatu pracy.