Stowarzyszenie Beard Clan przekazuje nowoczesne łóżko elektryczne dla Szpitala "Zdroje" w Szczecinie

Stowarzyszenie Beard Clan przekazuje nowoczesne łóżko elektryczne dla Szpitala "Zdroje" w Szczecinie

Stowarzyszenie Broda i Tatuaż, znane jako Beard Clan, podarowało nowoczesne łóżko elektryczne do Szpitala „Zdroje” w Szczecinie. Ta hojność ma na celu poprawę warunków funkcjonowania oddziału Pediatrii, Alergologii i Pulmonologii. Wśród wielu zastosowań, łóżko będzie pomocne w prowadzeniu bronchoskopii, badania medycznego umożliwiającego ocenę stanu błony śluzowej tchawicy, oskrzeli oraz strun głosowych.

Prezes stowarzyszenia, Jarosław Posiewka, wyjaśniał, że niewielcy pacjenci będą głównymi użytkownikami tego sprzętu. Opisuje on łóżko jako stół zabiegowy do gabinetu badań bronchofiberoskopijnych. Z jego użyciem zabiegi będą łatwiejsze i bardziej komfortowe dla dzieci.

Ale to nie tylko korzyść dla pacjentów. Lekarz kierujący oddziałem, dr Paweł Gonerko, zwraca uwagę na większą wygodę pracy dla personelu medycznego. Wyraźnie podkreśla wagę łóżka do codziennych obowiązków. Wcześniej posiadał tylko model z manualną regulacją wysokości, co wymagało położenia się pod stołem i kręcenia korbą. Teraz, dzięki wsparciu Beard Clan, ten proces jest znacznie prostszy.

Nie jest to pierwsza inicjatywa charytatywna, w której Stowarzyszenie Broda i Tatuaż współpracuje ze Szpitalem „Zdroje”. W przeszłości „Brodacze” już przekazywali sprzęt na oddział kardiologii dziecięcej, do którego trafiły między innymi aparat EKG i rejestrator holterowski. Dodatkowo, w ramach wspólnej współpracy planowane są takie wydarzenia jak koncert charytatywny w Kinie Kosmos oraz konwent tatuażu.