Spotkania dzieci z policją w ramach akcji edukacyjnych "Bezpieczne wakacje" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Spotkania dzieci z policją w ramach akcji edukacyjnych "Bezpieczne wakacje" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Projekty „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to inicjatywy mające na celu podniesienie świadomości bezpieczeństwa dzieci. W ramach tych działań, przedstawiciele Komisariatu Policji Szczecin Pogodno oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP, współpracujący z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie, zorganizowali spotkania edukacyjne dla uczniów półkolonii w Netto Arena, a także w Szkole Podstawowej nr 8 przy ulicy Brodnickiej.

Głównym celem spotkań było przypomnienie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas zabawy na świeżym powietrzu, jak i na terenie domu. W szczególności, podkreślano znaczenie bezpiecznego korzystania z internetu. Policjanci podkreślali, że wakacje powinny być okresem radosnym i wolnym od niepotrzebnych zagrożeń.

W trakcie szkoleń poruszano także temat bezpiecznego kontaktu z nieznajomymi. Przestrzegano dzieci przed przyjmowaniem słodyczy od osób, których nie znają. Wszyscy uczestnicy spotkań mieli okazję przypomnieć sobie numer alarmowy 112, dowiedzieć się, jak prawidłowo wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia oraz jakie informacje są potrzebne do skutecznego udzielenia takiej pomocy. Dzieci miały także możliwość praktycznej nauki udzielania pierwszej pomocy na fantomie o wdzięcznym imieniu „Marian”.

Bez wątpienia, największą atrakcją dla młodego audytorium było zwiedzanie radiowozu i motoru policyjnego. Oba pojazdy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.