Spółka za granicą – gdzie najlepiej założyć spółkę?

Spółka za granicą – gdzie najlepiej założyć spółkę?

Wielu przedsiębiorców nie chce podnosić ryzyka prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej, a woli prowadzić interesy na zasadzie spółki. Akurat spółka to bardzo ciekawy format, ponieważ posiada osobowość prawną. Ewentualne roszczenia finansowe dotyczą tylko majątku spółki. Nie bezpośredniego właściciela, akcjonariuszy. W Polsce taki format staje się coraz mniej atrakcyjny ze względu na potrzebę prowadzenia pełnej księgowości. Lepsze rozwiązanie to spółka za granicą często charakteryzująca się znacznie większą renomą wśród klientów, ewentualnych inwestorów, współpracowników.

Gdzie po spółkę za granicą?

Jeden z najpopularniejszych formatów to spółka LTD występująca w UK. To bardzo rozwinięta struktura, zaufana w przestrzeni międzynarodowej, niezwykle prosta w samodzielnych lub zewnętrznych rozliczeniach. Dodatkowo spółka za granicą daje znacznie większe możliwości ochrony majątku, a proces rejestracji można zlecić wyspecjalizowanym kancelariom prawnym, jak Thompson & Stein – wystarczy wejść na https://www.thompsonstein.com, oficjalną stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej. Przedsiębiorcy wybierają też spółki w Niemczech ze względu na mocno ustabilizowany system podatkowy, w Czechach ze względu na uproszczone rozliczenia, czy w rajach podatkowych, nawet na terenie USA, Cypru. Większość krajów oferuje znacznie lepsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej, nawet w przypadku okresowych spadków dochodów. Spółki LTD rozlicza się nawet w cyklach rocznych, a niekoniecznie z obowiązkowymi składkami. Przedsiębiorca ponosi znacznie niższe koszty i nie musi martwić się cały czas przetrwaniem. Dodatkowo zyskuje pomoc urzędników.

Zalety spółki za granicą

  • przyjazny system podatkowy i pomoc urzędników,
  • uproszczone procedury rejestracyjne,
  • faktycznie obowiązuje zasada, że prawo nie działa wstecz,
  • niższe opłaty, formalności, klin podatkowy przy niskich, średnich dochodach,
  • większe bezpieczeństwo kapitałowe i zaufanie klientów, inwestorów.

Czy przedsiębiorca powinien zainteresować się zmianą rezydencji podatkowej?

Spółka za granicą to często format ruchomy, więc przedsiębiorca nie musi rezygnować z obsługi klientów w Polsce. To idealna propozycja dla wszystkich specjalistów prowadzących biznes online, zdalny, w którym można bardzo szybko zmienić miejsce zamieszkania w razie wystąpienia problemów formalnych.