Rzadkość na rynku nieruchomości: Zabytkowa willa w Szczecinie na sprzedaż

Rzadkość na rynku nieruchomości: Zabytkowa willa w Szczecinie na sprzedaż

Znamienne są czasy, w których nie dostrzega się już takiej architektury. Biorąc to pod uwagę, rzadkość i unikalność obiektu podnosi jego wartość. Mamy tutaj na myśli zabytkową willę, zlokalizowaną pod adresem Wojska Polskiego 95 w Szczecinie. Ten wyjątkowy budynek został wystawiony na sprzedaż przez władze miasta. Kwota wywoławcza wynosi 3,9 mln złotych.

Niezwykła nieruchomość kryje w sobie cechy typowe dla stylu neogotyckiego, co nadaje jej szczególnego uroku. Willa położona jest na przepięknej zielonej działce. Charakterystycznymi dodatkami na jej terenie są wieżyczka oraz blanki. Wzorując się na angielskich posiadłościach wiejskich, gmach ten został stworzony z unikalnym kunsztem artystycznym.

Budowa willi miała miejsce pod koniec XIX wieku, co sprawia, że była jednym z pierwszych budynków w dzielnicy, która w tamtym okresie nosiła nazwę Westend. Za inicjatywę budowy tej dzielnicy odpowiedzialny był Johannes Quistorp – przedsiębiorca ze Szczecina, którego działalność koncentrowała się na produkcji cementu.

Warto odnotować, że Johannes Quistorp był pionierem wśród pruskich fabrykantów, jeśli chodzi o wszechstronne wspieranie swoich pracowników. Zbudował dla nich aż 150 mieszkań. Nie zapomniał także o ich intelektualnym rozwoju – założył bibliotekę oraz salę klubową. Jego hojność i troska o innych objawiała się również poprzez finansowanie budowy szkół, schronisk i sierocińców.