Rozpoczęcie plenerowej wystawy seniorów z Dziwnówka w Szczecinie

Rozpoczęcie plenerowej wystawy seniorów z Dziwnówka w Szczecinie

Obecnie Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku prezentuje swoje dzieła na piątym postojach swojego artystycznego tour. Już dziś, 24-go dnia bieżącego miesiąca, o godzinie 14:00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, zlokalizowanym na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, będzie można podziwiać owoc prac seniorów.

Końcowa data wystawy została ustalona na 18 sierpnia bieżącego roku. W tym dniu artyści będą mieli możliwość odbioru swoich dzieł i przewiezienia ich do własnych galerii. Zakończenie obecnej wystawy będzie jednocześnie początkiem nowego artystycznego przedsięwzięcia, które zostało już zapowiedziane przez Letnią Szkołę Seniora. Będzie to kolejna edycja wystawy poplenerowej, skoncentrowana na dwóch technikach artystycznych.

Jedna z tych technik nosi tytuł „Od realizmu do abstrakcji” i będzie prowadzona pod okiem Jana Szewczyka. Druga zaś, pod nazwą „Tajemnica martwej natury”, będzie realizowana pod kierunkiem Moniki Artiuch. Te dwa kierunki stanowić będą główny temat nadchodzącej wystawy.