Rozpoczęcie kolejnego etapu remontu infrastruktury lotniskowej w Dąbiu: nowe wrota dla Szczecińskiego Aeroklubu

Rozpoczęcie kolejnego etapu remontu infrastruktury lotniskowej w Dąbiu: nowe wrota dla Szczecińskiego Aeroklubu

Początek nowej fazy odnowy infrastruktury na lotnisku w szczecińskim Dąbiu jest już faktem. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się modernizacja drzwi hangaru Szczecińskiego Aeroklubu.

Stan techniczny obecnych wrót hangarowych wymaga natychmiastowej interwencji, gdyż ich funkcjonowanie jest dalekie od optymalnego. Istniejąca brama oraz cała struktura do niej przylegająca wykazuje znaczne ślady korozji, co przekłada się na problemy z jej pełnym otwarciem. Aktualnie, by uchylić drzwi hangaru konieczne jest używanie ciężkiego sprzętu.

„Firma odpowiedzialna za wymianę bramy już przejęła teren budowy i rozpoczęła przygotowania do realizacji tej inwestycji. Wielkość tego zadania jest imponująca i adekwatna do rozmiarów lotniska oraz hangaru. Wymiary wrót wynoszą aż 100 metrów w długości i 8 metrów wysokości. Ze względu na specyficzność konstrukcji hali, proces zmiany bram zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza z nich będzie obejmować wymianę połowy drzwi wraz z instalacją elektryczną i systemem sterowania bramą” – przekazał Tomasz Klek, reprezentant Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

Na późniejszym etapie tego roku, ZBiLK ma zamiar przeprowadzić wymianę drugiej części hangarowych wrót. Dodatkowo, instytucja przygotowuje się do następnej rundy modernizacji infrastruktury lotniskowej. W planach na najbliższe miesiące jest ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy dokumentacji związanej z remontem płyty lotniska przed hangarem oraz posadzki wewnątrz hali.