Radio Szczecin transmituje tradycyjną Pasterkę z Bazyliki Archikatedralnej

Radio Szczecin transmituje tradycyjną Pasterkę z Bazyliki Archikatedralnej

Radio Szczecin ma przyjemność zaprosić wszystkich na transmisję wirtualną Pasterki z Bazyliki Archikatedralnej położonej w Szczecinie, która rozpocznie się dokładnie o północy. Jest to nieodłączna część tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze.

Pasterska Msza Święta jest wyjątkowym obrzędem katolickim, który odzwierciedla pełne oczekiwania i modlitwy pasterzy udających się do Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus. Jak tłumaczy ksiądz dr Krzysztof Łuszczek, jest to jeden z najistotniejszych elementów bożonarodzeniowej tradycji w Polsce. Dlatego zachęca on do aktywnego uczestnictwa w tej Mszy Świętej, aby każdy mógł przeżyć pełnię świąt Bożego Narodzenia i doświadczyć ich duchowego charakteru.

Ksiądz dr Krzysztof Łuszczek przypomina również o znaczeniu przedłużenia celebrowania tych dni w atmosferze duchowej. W ten sposób mamy możliwość głębszego przeżycia i doświadczenia duchowych aspektów tych świąt, tak aby ich magiczna aura pozostała w nas na dłużej, zamiast szybko zniknąć po zakończeniu świątecznego czasu.

Transmisja rozpocznie się dokładnie o północy, zapewniając możliwość wspólnego przeżywania tej wyjątkowej nocy niezależnie od miejsca pobytu.