Przetarg na projekt i budowę obwodnicy Rusinowa jest otwarty- kto się zgłosił?

Przetarg na projekt i budowę obwodnicy Rusinowa jest otwarty- kto się zgłosił?

W powiecie wałeckim, trwają prace nad realizacją projektu obwodnicy Rusinowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Szczecinie rozpoczęła procedurę przetargu na jej zaprojektowanie i budowę. Oprócz otwarcia zgłoszeń, GDDKiA przystąpiła także do otwierania kopert z ofertami.

Działania te przyciągnęły uwagę pięciu firm, które wyraziły gotowość do podjęcia tego zadania. Kwoty, które proponują do realizacji tego przedsięwzięcia, są różnorodne, ale wszystkie mieszczą się w określonym budżecie. Propozycje cenowe tych firm oscylują w granicach od nieco mniej niż 55 milionów złotych do ponad 60 milionów złotych. Następny krok to staranne sprawdzenie zgłoszonych ofert i wybór tej, która będzie najbardziej korzystna. Wszystko wskazuje na to, że nowa droga powstanie w ciągu drogi krajowej numer 22.

Planowany odcinek ma długość 4,5 km i stanie się jednojezdniową trasą. Celem tego projektu jest przede wszystkim odciążenie lokalnej społeczności, poprzez kierowanie ruchu tranzytowego poza granice miejscowości.

GDDKiA planuje ukończenie całego przedsięwzięcia do roku 2027. Nowa obwodnica ma zatem szansę znacznie poprawić komfort życia mieszkańców Rusinowa w przyszłości, umożliwiając sprawniejsze przemieszczanie się po drogach powiatu wałeckiego.