Nowy prom Epsilon na trasie do Szwecji wkracza na szczeciński szlak morski

Nowy prom Epsilon na trasie do Szwecji wkracza na szczeciński szlak morski

Z radością pragniemy poinformować, że pasażerowie korzystający z usług przewozowych na szlaku morskim między Polską a Szwecją będą mieli dostęp do nowej jednostki pływającej. Właśnie rozpoczyna swoją działalność prom Epsilon, który stanie się częścią floty kursującej na linii łączącej Świnoujście z szwedzkim Trelleborgiem. Kolejny krok w tej sprawie – uroczyste wprowadzenie nowego promu do eksploatacji odbyło się w Szczecinie. Warto zauważyć, iż jest to jedna z największych jednostek tego typu obsługiwanych przez polskich armatorów na tej trasie.

Pomimo że do niedawna prom Epsilon był wykorzystywany przez Irish Ferries na trasie pomiędzy Dublinem a Holyhead, teraz pod szyldem Unity Line będzie regularnie docierał do portu w Trelleborgu, startując ze Świnoujścia.

Konstrukcja promu prezentuje imponujące parametry – posiada blisko 3000 metrów linii ładunkowej oraz specjalny pokład przeznaczony dla samochodów osobowych. W jednym rejsie jest w stanie przetransportować około 130 ciężarówek oraz 260 pasażerów.