Przerwane połączenie kolejowe w Szczecinie: Tajemniczy sygnał radio-stop i hymn Rosji?

Przerwane połączenie kolejowe w Szczecinie: Tajemniczy sygnał radio-stop i hymn Rosji?

Między 25 a 26 sierpnia późnym wieczorem, zarejestrowano niecodzienne wydarzenie na terenie Szczecina. Nieznany sprawca, działający bez jakiejkolwiek autoryzacji, wysłał sygnał radio-stop, który doprowadził do kilkugodzinnego zakłócenia ruchu kolejowego. Informacje medialne sugerują, że oprócz tego niepokojącego sygnału, pracownicy kolei raportowali również o słyszalnym hymnie Rosji.

Oficjalne stanowisko w tej sprawie zajęły Polskie Linie Kolejowe. Zgodnie z ich komunikatem wydanym wczesnym rankiem 26 sierpnia, incydent ten skutkował jedynie zawieszeniem ruchu kolejowego. Firma zapewniała również, że żadne zagrożenie dla pasażerów nie wystąpiło. Jednakże PKP nie odniosło się do informacji dotyczących rzekomego rosyjskiego hymnu.

Incydent ten nie jest pierwszym niebezpiecznym zdarzeniem związanym z PKP, które miało miejsce w tym tygodniu. W tym konkretnym przypadku, na terenie województwa zachodniopomorskiego, około godziny 21:23 doszło do nadania alarmowego sygnału radio-stop za pomocą radiotelefonu. Sygnał ten powoduje natychmiastowe zatrzymanie wszystkich pociągów. Otrzymali go pracownicy kolei pracujący na trasach linii 273 na odcinku Daleszewo – Szczecin Główny oraz linii 351 na odcinku Choszczno – Szczecin Główny.