Przedłużone godziny otwarcia szczecińskiego magistratu związane z usługami wyborczymi

Przedłużone godziny otwarcia szczecińskiego magistratu związane z usługami wyborczymi

W najbliższą środę, 11 października, Urząd Miasta w Szczecinie wyjątkowo zaprasza obywateli do korzystania z usług wyborczych aż do godz. 18. Można będzie w tym czasie dokonać takich czynności jak np. złożenie wniosku o przemieszczenie miejsca głosowania.

Służby urzędnicze będą dostępne dla mieszkańców miasta w godzinach od 15:30 do 18:00, ale jedynie w kwestiach powiązanych z wyborami. Będzie można skorzystać z siedmiu stanowisk urzędowych, które będą funkcjonować w centralnej lokalizacji urzędu przy pl. Armii Krajowej oraz z trzech stanowisk, które będą czynne w oddziale na Prawobrzeżu.

„Podczas tych specjalnych godzin otwarcia, mieszkańcy będą mogli np.: otrzymać zaświadczenie potwierdzające prawo do głosowania, złożyć wniosek o zmianę miejscówki do głosowania lub dowiedzieć się, do którego punktu wyborczego powinni się udać, aby oddać swój głos.” – taką informację przekazał Dariusz Sadowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinie.

Według informacji rzecznika, możliwość wykonania tych czynności będzie ograniczona do 12 października. Jak zauważył: „Zawsze największa liczba osób jest zainteresowana usługami wyborczymi na ostatnią chwilę”.

Do tej pory, jak poinformował Urząd Miasta, w Szczecinie wydano już prawie 4,5 tys. zaświadczeń potwierdzających prawo do głosowania a prawie 10 tys. osób dodało się do listy wyborców. W porównaniu do ostatnich wyborów parlamentarnych, jest to niemal podwójna liczba.