Protesty rolników w Szczecinie

Protesty rolników w Szczecinie

Rolnicy zorganizowali protest w Szczecinie. Domagają się uregulowania kwestii importu zboża z Ukrainy. Dodatkowo zależy im na spotkania z premierem Morawieckim, prezesem PiS Kaczyńskim i ministrem rolnictwa Kowalczykiem.

Zielone miasteczko w Szczecinie

Rolnicy rozbił „Zielone Miasteczko” i zapowiadają, że protestujący będą tam przez miesiąc. Rolnicy zapraszają mieszkańców Szczecina, rozdają polskie warzywa od polskiego rolnika. Na miejscu będzie koksownik, a także kuchnia polowa. W proteście bierze udział nawet kilka tysięcy osób.

Ważne postulaty rolników

Rolnicy szacują, że zgromadzili około 70-80 traktorów, do tego protestujący przyjechali samochodami osobowymi. Rolnicy złożyli w Ministerstwie Rolnictwa 10 swoich postulatów, które obejmowały m.in. zastopowanie unijnego „Zielonego ładu”, ustanowienie Funduszu Gwarancyjnego dla poszkodowanych rolników i lepszego nadzoru nad tym, co trafia do Polski. Minister rolnictwa Kowalczyk obserwuje protest z Warszawy i zapowiada zorganizowanie w przyszłym tygodniu okrągłego stołu w sprawie ukraińskiego zboża.