Protest mieszkańców Kamieńca przeciwko ograniczeniu dostępu do terenów nadodorzeńskich

Protest mieszkańców Kamieńca przeciwko ograniczeniu dostępu do terenów nadodorzeńskich

Znajdujący się na terenie gminy Kołbaskowo, Kamieniec jest miejscem, w którym zaniepokojeni mieszkańcy domagają się swobody poruszania po lokalnych terenach nadodorzeńskich. Ich zdaniem, od kilku ostatnich miesięcy, swobodny dostęp do tych obszarów jest znacznie utrudniony. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest powołanie do życia florystycznego rezerwatu przyrody o nazwie „Kamienieckie Wąwozy”, co miało miejsce na terenie ich gminy – powiedziała Angelika Nazimek, pełniąca funkcję sołtysa wsi.

Nazimek zauważa, że tereny te były kiedyś miejscem rodzinnych spacerów i rowerowych przejażdżek mieszkańców Kamieńca. Warto zwrócić uwagę na Szlak Bielika, który jest szczególnie popularny wśród lokalnej społeczności. Obecnie jednak wszelki dostęp do lasu jest surowo ograniczony. To dotkliwie odczuwają między innymi rybacy z Gryfina, którzy kupują tam zezwolenia na połów ryb. Zakaz dotyczy nie tylko biwakowania czy łowienia ryb, ale także poruszania się rowerem. Jak podkreśla Nazimek, powodem tak surowych ograniczeń jest fakt, że teren ten obecnie ma status rezerwatu przyrody.

W odpowiedzi na obecną sytuację, mieszkańcy Kamieńca planują spotkania zarówno z przedstawicielami władz gminy Kołbaskowo, jak i z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Szczecinie. Chcą oni przedstawić swoje argumenty i poszukać porozumienia w tej kwestii.