Powstanie nowa galeria w Szczecinie?

Powstanie nowa galeria w Szczecinie?

Powstał plan zagospodarowania 8-hektarowej działki. Co prawda sam pomysł powstał już 13 lat temu, jedak teraz jest szansa, że całość nabierze temat. Deweloper Mayland Real Estate z Warszawy przygotowuje budowę galerii handlowej na granicy Szczecina i Mierzyna, tuż obok CH Ster.

Plany powstały już dawno temu

Sam plan powstania galerii w tym miejscu powstał już w 2009 roku. Wówczas deweloper Mayland Real Estate zaprezentował projekt Alei Słońca. Miała być to galeria handlowa, która od zachodu graniczyłaby z CH Ster. Nowy obiekt miał mieć wówczas 35 tys. m kw powierzchni handlowej. Planowano tam 130 sklepów na dwóch poziomach, kino i duży parking na 1000 miejsc. Ostatecznie sam projekt nie został zrealizowany i wydawać się mogło, że budowa galerie pójdzie w zapomniany.

Inna koncepcja

W 2016 roku pojawiła się zupełnie inna koncepcja zagospodarowanie tego terenu. Mayland Real Estate wraz z właścicielem CH Ster wystosował wówczas list intencyj. Postanowiono wówczas, że nie będzie budowy nowego obiektu, tylko rozbudowa wspólnymi siłami istniejącego już centrum.Ostatecznie i z tych planów zupełnie nic nie wyszło.

Czy jednak będzie galeria?

Jakiś czas temu znów deweloper Mayland Real Estate złożył  wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji obejmującej budowę budynku handlowo-usługowego. Jak wynika z informacji, właściciel firmy deweloperskiej powrócił do swojego pierwotnego planu budowy galerii. Na razie jednak nie wiadomo do końca, co tak naprawdę planuje inwestor. Nie ma żadnych szczegółowych informacji na ten temat. Warto dodać, że Mayland Real Estate to deweloper, który znany jest w całej Polsce. To on stworzył centra handlowe Serenada i Krokus w Krakowie, osiedla Bella Dolina w Rzeszowie, CH Riviera w Gdyni i CH Karolinka w Opolu.

Zobaczymy czy tym razem uda się doprowadzić wszystkie sprawy do końca i finalnie powstanie w tym miejscu galeria. Pytanie czy będzie miała ona pierwotny charakter, czy inwestor zmienił już całkowicie koncepcję tego miejsca.