Polskie dzieci z Litwy na wakacjach w Szczecinie

Polskie dzieci z Litwy na wakacjach w Szczecinie

W Szczecinie przez najbliższe dni bawić się będzie pięćdziesiątka uczniów z polskich placówek edukacyjnych na Litwie. Z tych dzieci, największą reprezentację stanowią uczniowie Gimnazjum im. Longina Komołowskiego, znajdującego się w Połukniu.

Główne atrakcje, które czekają na dzieci podczas ich pobytu w Szczecinie, obejmują zwiedzanie miasta – zarówno jego naziemnej, jak i podziemnej części. Ponadto, młodzi goście będą mieli okazję wybrać się na wycieczkę nad morze oraz odwiedzić Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. W planach jest również spotkanie z uczniami szkoły partnerskiej w Policach. Zajęcia, które mają na celu pogłębienie wiedzy o Polsce, to warsztaty z języka polskiego oraz lekcje historii i kultury polskiej. Dodatkowo, dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas podczas zawodów sportowych czy pleneru malarskiego.

Możliwość przyjazdu do Szczecina dla tych dzieci została zapewniona dzięki programowi „Polskie wakacje – warsztaty języka polskiego”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie „Solidarni Razem”. Organizacja ta działa pod egidą Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego.