Plan przebudowy historycznej willi na restaurację z minibrowarem w Szczecinie

Plan przebudowy historycznej willi na restaurację z minibrowarem w Szczecinie

Spółka Tian Yu niedawno złożyła wniosek o zgodę na renowację i zmianę przeznaczenia zaniedbanej willi znajdującej się obok kąpieliska Dąbie w Szczecinie. W latach do 2008, budynek był dzierżawiony przez Związek Harcerstwa Polskiego. W planach jest przekształcenie go w lokum gastronomiczne z minibrowarem.

Budynek, do którego odnosi się wniosek, to willa wcześniej będąca własnością rodziny Borchertów, położona przy ulicy Żaglowej 2. Od roku 1959, Związek Harcerstwa Polskiego dzierżawił ten obiekt i utworzył tam bazę dla Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Willa została wybudowana w latach 1916-1917 i ze względu na potencjalne zagrożenie, została zamknięta na początku lat 90-tych.

Mimo zamknięcia, harcerze nadal mogli korzystać z przyległej do willi mariny za zgodą spółki. Od 2008 roku teren jest własnością spółki Tian Yu, która nabyła prawo wieczystego użytkowania całej działki. Spółka planuje tam realizację projektu o nazwie Hot Spring Bay.

Planowany kompleks Hot Spring Bay obejmuje hotel pięciogwiazdkowy oraz 17-piętrowy budynek apartamentowy. Fundacja Sun&Sail już zrealizowała nową marinę przy kąpielisku, a jej radzie zasiada Wu Tianyu, prezes spółki Tian Yu.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie inwestora, hotelowo-apartamentowy kompleks Hot Spring Bay będzie wykorzystywać gorącą wodę ze źródeł geotermalnych. To nie tylko pozwoli na oferowanie procedur zdrowotnych dla gości, ale także sprawi, że cały obiekt stanie się energooszczędny i przyjazny dla środowiska.