Podejrzany o włamanie do pojazdu 45-latek zatrzymany przez szczecińskich policjantów

Podejrzany o włamanie do pojazdu 45-latek zatrzymany przez szczecińskich policjantów

W wyniku skutecznej kooperacji między funkcjonariuszami Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Szczecinie i jednostki kryminalnej z dzielnicy Pogodno, doszło do aresztowania 45-letniego mężczyzny. Mężczyźnę podejrzewano o włamanie do samochodu. W jego miejscu zamieszkania odnaleziono sprzęt, który najprawdopodobniej pochodził z tego pojazdu. Za ten czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Szczecina, podczas rutynowych działań służbowych, utrzymują między sobą stałą komunikację. Informują się nawzajem o zdarzeniach mających miejsce na terenie miasta oraz osobach, które mogą być ich sprawcami.

Podobna sytuacja miała miejsce w tym konkretnym przypadku. Policjant z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno przekazał funkcjonariuszom wywiadu wiadomości dotyczące mężczyzny, którego podejrzewano o włamanie do jednego z pojazdów.

Podczas patrolu w dzielnicy Gumieniec, oficerowie zauważyli opisanego wcześniej mężczyznę. Zdecydowali się go poprosić o przedstawienie dokumentów. W trakcie wizyty w mieszkaniu 45-latka, policjanci natrafili na sprzęt, który prawdopodobnie pochodził z pojazdu, do którego doszło do włamania. Funkcjonariusze aresztowali mężczyznę i umieścili go w Policyjnej Izbie Zatrzymań.