Pod wpływem trzech substancji psychoaktywnych – kierowca twierdzi, że to przypadek

Pod wpływem trzech substancji psychoaktywnych – kierowca twierdzi, że to przypadek

22-letni kierowca, u którego testy wykazały obecność kilku narkotyków w organizmie, twierdził, że mógł się nimi zatruć przypadkowo podczas czyszczenia stołu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na punkcie wjazdowym do miasta przeprowadzili kontrolę drogową mężczyzny prowadzącego mercedesa.

Kierowca był kompletnie trzeźwy, ale jego oczy były nienaturalnie błyszczące i czerwone, a mowa nieco niewyraźna. To zwróciło uwagę funkcjonariuszy na możliwość, że może być on pod działaniem narkotyków.

Podejrzenia policjantów okazały się prawdziwe, ponieważ testy wykazały, że ten młody człowiek jest pod wpływem nie tylko jednego rodzaju narkotyku, ale aż trzech różnych substancji nielegalnych. Próba wyjaśnienia sytuacji przez mieszkańca powiatu polickiego była dość nieoczekiwana.

Zasugerował, że choć sam nie palił marihuany, był w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie inni ludzie to robili. Co do metaamfetaminy, zaprzeczył jej zażywaniu. Stwierdził, że mógł przypadkowo dotknąć stołu, na którym była rozsypana narkotyk, podczas jego przecierania.

Jednak policjanci nie uwierzyli w tę historię i zatrzymali kierowcę. Wkrótce będzie musiał wyjaśnić swoją sytuację przed sądem.