Pierwsze znaki wiosny już w Szczecinie

Pierwsze znaki wiosny już w Szczecinie

Spacerowicze przemierzający Jasne Błonia mają już okazję podziwiać i fotografować jedne z zielonych symboli Szczecina. O czym dokładnie mowa? Oczywiście o krokusowych dywanach, które od wielu lat wczesną wiosną zachwycają mieszkańców i turystów.

Oznaki wiosny

Wraz z nadejściem trochę słońca i dodatnich temperatur, krokusowe cebulki zachęcone do rozkwitnięcia, zdobią wiele miejsc w Szczecinie. Niezmiennie jednak od wielu lat największe wrażenie robią szafranowe dywany na Jasnych Błoniach. W ciepłe popołudnie tłumy mieszkańców z aparatami w rękach starali się jak najlepiej uwiecznić fioletowe kobierce. Niektórzy jednak uważają, że w tym roku krokusów jest mniej. Przy okazji warto wspomnieć, że krokusy mają przede wszystkim cieszyć oczy. Dlatego też nie powinniśmy ich depczeć ani rwać.

Jakie oznaki wiosny czuć w mieście?

Oznak wiosny warto doszukiwać się już w całym mieście. Do takich oznak zaliczamy rozkwitające drzewa i rośliny w parkach, skwerach. Na świeży powietrzu można też spotkać coraz więcej osób, które z chętniej przebywają wśród promieni słońca. Dobra wiadomość jest taka, że w kolejnych dniach ma być coraz ładniejsza pogoda.