Pasja z dzieciństwa – tysiąc barbie w prywatnej kolekcji mieszkanki Szczecina

Pasja z dzieciństwa – tysiąc barbie w prywatnej kolekcji mieszkanki Szczecina

Bogusława Ciasnocha, mieszkanka Szczecina, jest właścicielką imponującej kolekcji ponad tysiąca lalki Barbie. Zajmuje się nie tylko zbieraniem, ale także renowacją starych, niepotrzebnych już lalek. Przywraca im blask, czyszcząc je z należytą starannością, a następnie szydełkuje dla nich śliczne sukienki.

– Jako jedyna ze swoich sióstr nie miała swojej lalki kiedy byłam mała. Pewnego razu zebrałyśmy upadłe owoce i sprzedałyśmy na skupie. To wtedy moje siostry postanowiły kupić mi moją pierwszą lalkę za zarobione pieniądze – wspomina pani Bogusława.

W dalszym ciągu rozmowy opowiedziała, że to sama zaczęła poszerzać swoją kolekcję lalkami z Berlina, gdzie odwiedzała swoją córkę. Kolejne lalki dołączyły do kolekcji dzięki wnuczkom. Jeżeli lalki potrzebują naprawy, w jej pasji pomaga jej mąż Aleksander. Jak sam podkreśla, to dzięki jego żonie te lalki mają szansę na „drugie życie”. „Dostrzegam, jak wielką radość sprawia to mojej żonie, dlatego postanowiłem ją wspierać” – skomentował pan Aleksander.