Pasażer na gapę w karawanie

Pasażer na gapę w karawanie

Nagranie karawanu ze Szczecina wywołało powszechne rozbawienie wśród internautów. Pasażer, który nie zmieścił się w pojeździe zakładu pogrzebowego, został upchnięty w bagażniku.

Nagranie na kanele z wykroczeniami drogowymi

Nagranie zostało opublikowane na profilu „Stop Cham” na Facebooku i pokazuje karawan, który prawdopodobnie należy do jednego z lokalnych zakładów pogrzebowych. Na filmiku widać, jak pracownicy ładują wiązanki pogrzebowe do forda transita. Następnie jeden z pracowników rozgląda się dookoła, jakby chciał się upewnić, że nikt nie patrzy, a drugi szybko wskakuje do bagażnika, pod półkę na kwiaty, zwija się w kulkę i umożliwia zamknięcie klapy. Karawan odjeżdża z nadprogramowym pasażerem „na pace”. Twórcy profilu „Stop Cham” opisują nagranie jako „brak miejsca… wskakuj do bagażnika. Przecież nikt nas nie zatrzyma! Podróż karawanem”. Jednak, jak podkreśla się w tekście, przewożenie większej liczby pasażerów niż wskazuje to dowód rejestracyjny jest nie tylko niebezpieczne, ale też grozi kierowcy karą mandatu i punktów karnych.

Opinie internautów

Mimo to internauci rozbawili się z nagrania ze Szczecina i bronią kierowcy. „Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy w bagażniku nie jechał”, „No i musiał się pod**dalacz trafić”, „Normalna sprawa, mam nadzieję, że autor nagrał to dla śmiechu, a nie żeby iść na policję” — piszą w komentarzach.