Park Kasprowicza: malownicze piękno największego parku w Szczecinie

Park Kasprowicza: malownicze piękno największego parku w Szczecinie

Park im. Jana Kasprowicza to największy park miejski w Szczecinie. Dawniej nazywał się on Quistorp Park, a jego długa i burzliwa historia sięga początków XX wieku.

Park Kasprowicza to malownicza lokalizacja na spacer bez względu na porę roku, to także świetne miejsce na rodzinne wycieczki rowerowe.

Jasne Błonia

Najbardziej znanym punktem Parku Kasprowicza jest Plac Jasne Błonia im. Jana Pawła II. Jest to szeroki pas zieleni, zwieńczony monumentalnym Pomnikiem Czynu Polaków. Kolorów dodają mu kwietniki, a w szczególności kwitnące wiosną krokusy, a elegancji aleja platanów. Na terenie Jasnych Błoni znajduje się również efektowna fontanna i Pomnik Jana Pawła II, upamiętniający wizytę Ojca Świętego w mieście.

Ogród Różany

Inną malowniczą atrakcję Parku Kasprowicza stanowi Różanka, czyli Ogród Różany. Miejsce to obfituje w aż 99 odmian tych romantycznych kwiatów. Popularnością wśród odwiedzających cieszy się również znajdująca się tam i inspirowana sztuką przedwojenną Ptasia Fontanna.

Rusałka

W Parku Kasprowicza nie zabrakło również akwenu wodnego, a jest nim jezioro Rusałka. Na jego zachodnim brzegu można znaleźć Teatr Letni im. Heleny Majdaniec – miejsce wielu imprez i eventów w sezonie wiosenno-letnim, a tuż obok można podziwiać dynamiczną i wielobarwną rzeźbę Ogniste Ptaki autorstwa Władysława Hasiora. Jezioro przecinają także dwa mosty, w tym jeden w stylu japońskim.

Jak dojechać?

Józefa Pankiewicza 71, osiedle Łękno