Ostrzeżenie przed fałszywymi zbiórkami w imieniu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie

Ostrzeżenie przed fałszywymi zbiórkami w imieniu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie

Szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt wyraźnie zaprzecza, jakoby prowadziło jakiekolwiek zbiórki pieniężne na terenie miasta lub współpracowało z osobami gromadzącymi fundusze w puszkach – taką informację przekazał miejski magistrat. Administracja miejska wyraziła swoje ostrzeżenie przed osobami nieuczciwie zbierającymi pieniądze pod płaszczykiem pomocy zwierzakom.

Pracownicy schroniska niedawno otrzymali kilka telefonów od osób mieszkających w Szczecinie, które odwiedzili rzekomi wolontariusze. Ludzie ci twierdzili, że zebrane przez nich pieniądze zostaną przekazane na cele schroniska. Mieszkańcy miasta zdecydowali się jednak skonsultować sprawę bezpośrednio ze schroniskiem, ponieważ dotychczas nie mieli do czynienia z taką praktyką – poinformowała Paulina Łątka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Szczecinie.

Paulina Łątka podkreśliła również, że Szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt nie jest zaangażowane w żadne działania związane z publicznymi zbiórkami pieniężnymi w mieście. Nie współpracują również z osobami, które gromadzą fundusze za pomocą puszek – dodała rzeczniczka prasowa.