Odnowione Kąpielisko Dąbie ponownie otwarte dla mieszkańców Szczecina

Odnowione Kąpielisko Dąbie ponownie otwarte dla mieszkańców Szczecina

Z dniem dzisiejszym, mieszkańcy Szczecina mogą ponownie korzystać z uroków Kąpieliska Dąbie – takiego komunikatu udzielili przedstawiciele magistratu szczecińskiego. Od 14 czerwca br., z uwagi na decyzję organów sanepidu, możliwość korzystania z kąpieli była zawieszona.

Pani Paulina Łątka, reprezentująca Urząd Miasta Szczecin, podkreśliła, że przez ostatnie 14 dni na terenie kąpieliska przeprowadzane były regularne testy jakości wody. Potwierdzono, że spełnia ona wszystkie normy jakościowe, co umożliwiło ponowne otwarcie kąpieliska. Łątka dodała też, że od teraz zgodnie z nowymi przepisami, wejście na teren kąpieliska będzie wymagało posiadania biletu wstępu.

Korzystanie z kąpieli na Kąpielisku Dąbie było tymczasowo zawieszone od 14 czerwca, na wniosek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Dla wszystkich chętnych do skorzystania z uroków letniego odpoczynku przy wodzie, Kąpielisko Dąbie otwarte jest codziennie w godzinach od 10 do 22. Ciekawostką jest, że przez ostatnie cztery godziny otwarcia, można korzystać z kąpieliska bezpłatnie, choć bez obecności ratowników.

W Szczecinie dostępne są również inne miejsca do kąpieli, takie jak kąpieliska Dziewoklicz i Głębokie oraz kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka.