Nowa fontanna na alei Wojska Polskiego, przy dawnym miejscu zwanym "Ściana Płaczu", już w pełni funkcjonuje

Nowa fontanna na alei Wojska Polskiego, przy dawnym miejscu zwanym "Ściana Płaczu", już w pełni funkcjonuje

Budowa nowej fontanny, stanowiącej jedno z wielu elementów planu zagospodarowania przestrzennego na nowo utworzonej alei Wojska Polskiego, jest już na ukończeniu. Mimo, iż oficjalne zakończenie całej inwestycji jeszcze nie miało miejsca, fontanna ta została już uruchomiona na trwałe. Powodem jest chęć przeprowadzenia tzw. rozruchu technicznego.

Rozruch techniczny jest to proces, podczas którego wykonawca projektu współpracuje z przyszłym użytkownikiem, aby wspólnie sprawdzić, czy wszystkie urządzenia i systemy fontanny działają prawidłowo i zgodnie z ich przeznaczeniem. Dzięki temu możliwe jest wcześniejsze wykrycie i ewentualne naprawienie wszelkich drobnych usterek czy problemów technicznych.

Fontanna na alei Wojska Polskiego nie jest jednak tylko zwykłą fontanną – wyposażono ją bowiem w dodatkowe atrakcje, takie jak pojedyncza deszczownica oraz efekty świetlne. Te ostatnie generowane są przez nowoczesne diody LED. Fontanna będzie czynna codziennie w godzinach 8:00-22:00, dostarczając mieszkańcom radości i ukojenia w ciepłe, letnie dni.