Nowa edycja akcji "Granatowa-Bordowa krew" w środę: Pogoń Szczecin promuje honorowe oddawanie krwi

Nowa edycja akcji "Granatowa-Bordowa krew" w środę: Pogoń Szczecin promuje honorowe oddawanie krwi

W nadchodzącą środę odbędzie się następna odsłona kampanii „Granatowa-Bordowa krew”. To inicjatywa, której głównym celem jest promowanie idei honorowego oddawania krwi i jej składników przez kibiców dla osób potrzebujących. Za te szlachetne działania odpowiada Pogoń Szczecin, a jako formę podziękowania dla dawców oferuje darmowe wejściówki na domowe spotkania drużyny przy ulicy Twardowskiego.

– Podczas ostatniej edycji granatowo-bordowej krwi, zgromadziliśmy 158 osób, które zasiliły banki krwi sumą 105,15 litrów krwi i jej składników. Taki wynik to ważny krok, ale aspirujemy do więcej, dlatego chcielibyśmy zachęcić do jeszcze większego zaangażowania. W trosce o dobro wszystkich zdecydowaliśmy, że zwiększenie liczby krwiodawców powinno być naszym priorytetem. Rozpoczęcie nowej edycji zaplanowaliśmy na 21 lutego. Zrób dobro i stań się prawdziwym bohaterem – apeluje klub ze Szczecina.

Kilka miesięcy temu, zespół Portowców oraz szczeciński ośrodek krwiodawstwa podjęli decyzję o rozszerzeniu współpracy, włączając do niej regionalne punkty krwiodawstwa.