Nietypowa przesyłka w pociągu do Szczecina

Nietypowa przesyłka w pociągu do Szczecina

Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś w pociągu, który podróżował do Szczecina. Konduktor pociągu jadącego zauważył podejrzaną paczkę, która ruszała się i wydawała dźwięki. Okazało się, że w środku było egzotyczne zwierzę.

Interweniowały służby

W reakcji na to, na miejsce zostały wezwane służby, w tym policja. Po dokonaniu kontroli, okazało się, że zamiast zadeklarowanego przedmiotu, paczka zawierała pytona królewskiego. Paczkę nadano w Śląsku i miała być dostarczona do odbiorcy w Szczecinie. Rzecznik policji w Gliwicach potwierdził, że tymczasową opiekę nad wężem przejęła osoba wskazana przez weterynarza. Nadawca paczki zostanie przesłuchany i może ponieść konsekwencje, w tym koszty zatrzymania i opóźnienia pociągu.

Kilka słów o egzotycznym wężu

Python królewski  to gatunek węża z rodziny boa, występujący w Afryce Zachodniej. Ten gatunek jest popularny w terrarystyce ze względu na swoje atrakcyjne ubarwienie i łagodny charakter. Pythony królewskie są uważane za jedne z najlepszych węży do hodowli w warunkach domowych, ponieważ są łatwe w utrzymaniu i karmieniu.