Netto Arena w Szczecinie gości Targi Pracy: Ponad 1000 ofert pracy do wyboru

Netto Arena w Szczecinie gości Targi Pracy: Ponad 1000 ofert pracy do wyboru

Targi Pracy, które obecnie mają miejsce w Netto Arenie w Szczecinie, gromadzą ponad tysiąc propozycji zatrudnienia, prezentowanych przez sto firm nie tylko ze Szczecina.

W bieżącej edycji wiosennych Targów Pracy, dominują przedstawiciele branży morskiej i mundurowej. Obserwować można żołnierzy, pracowników Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz pracowników szczecińskiej Straży Miejskiej spacerujących po hali wystawowej. Joanna Wojtach, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Szczecinie, zauważa, że również oni poszukują nowych pracowników. Na swoim stoisku targowym, Joanna tłumaczy zainteresowanym osobom specyfikę pracy strażnika miejskiego. Stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem – tworzy się do niego spora kolejka.

Joanna Wojtach podkreśla liczne plusy pracy w jej zespole. Zwraca uwagę na stabilność, którą zapewnia praca strażnika miejskiego. Informuje, że początkowa pensja brutto dla osoby na tym stanowisku wynosi co najmniej 4400 zł. Do tego dochodzą różne dodatki, gwarancja trzynastej pensji i świadczenia socjalne – wakacje finansowane przez pracodawcę, dofinansowanie kolonii dla dzieci pracowników, czy darmowe przejazdy komunikacją miejską.

Wojtach zachęca również do podjęcia pracy w Straży Miejskiej osoby z doświadczeniem zawodowym, nawet jeśli nie zdobyto go w ich instytucji. Już na starcie mogą one liczyć na dodatek za staż pracy.