Nadchodzące święta wielkanocne w Koszalinie: Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia organizuje śniadanie dla ponad 400 osób

Nadchodzące święta wielkanocne w Koszalinie: Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia organizuje śniadanie dla ponad 400 osób

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia, z siedzibą w Koszalinie, zaplanowało przeprowadzenie wielkanocnego śniadania, które ma na celu wyżywić ponad 400 osób. Beneficjenci to nie tylko osoby przebywające na co dzień pod opieką Stowarzyszenia, ale również bezdomni, ludzie ubodzy i samotni. Realizacja tego ambitnego projektu będzie możliwa jedynie dzięki pomocy społeczności – stąd gorąca prośba o wsparcie.

Kuchnia tegoż Domu Miłosierdzia jest codziennie miejscem przyrządzania blisko 300 obiadów dwudaniowych. Głównymi odbiorcami tych posiłków są mieszkańcy domu, ale także te osoby, które odwiedzają jadłodajnię w poszukiwaniu posiłku. Jak mówi jeden z beneficjentów: – Tu dostaniesz ciepły obiad i dobre słowo. Wielokrotnie mam okazję porozmawiać z bratem.

Jedną z osób korzystających z tej pomocy jest pani Agnieszka, która jest bezdomna od siedmiu lat. Dla niej pomoc oferowana przez Dom Miłosierdzia jest niezbędna do przetrwania. Ma zamiar wziąć udział w śniadaniu wielkanocnym oraz świątecznym obiedzie, które planowane są na poniedziałek. – Święta spędzone tutaj są zawsze wyjątkowe, czy to podczas dzielenia się jajkiem, czy składania sobie życzeń. Każdy szanuje drugiego człowieka w Domu Miłosierdzia. Zamierzam tu przyjść na Wielkanoc – mówi pani Agnieszka.

Święta w Domu Miłosierdzia to istotnie wyjątkowa atmosfera – dla wielu osób to okazja, aby choć na chwilę zapomnieć o samotności.