Mural w Szczecinie na wrotach historycznego budynku

Mural w Szczecinie na wrotach historycznego budynku

W centrum Szczecina, na metalowych wrotach magazynu BikeS przy ulicy Piotra Skargi 20, zostanie wykonany nowy mural. Spółka nieruchomości i opłaty lokalne zorganizowała konkurs, który wyłoni artystę odpowiedzialnego za stworzenie dzieła. Jednym z kluczowych wymagań jest uwzględnienie w projekcie motywów nawiązujących zarówno do historycznej, jak i współczesnej funkcji budynku.

Budynek, gdzie powstanie mural, znajduje się przy alei Wojska Polskiego i został wzniesiony pod koniec XIX wieku. Obecnie jest on wpisany do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego. W przeszłości mieściła się tam zajezdnia tramwajów konnych, a następnie elektrycznych.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 lipca 2023 roku, natomiast wynik konkursu zostanie ogłoszony najpóźniej do 14 sierpnia. Autor najlepszej pracy może liczyć na zlecenie wykonania muralu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Planowane jest, że mural zostanie ukończony przed końcem września tego samego roku. Dzięki temu mieszkańcy Szczecina będą mogli podziwiać kolejne unikatowe dzieło sztuki miejskiej, które będzie zdobić elewację historycznego obiektu w ich mieście.