Modernizacja systemu świetlnego i nawigacyjnego na lotnisku Szczecin-Goleniów

Modernizacja systemu świetlnego i nawigacyjnego na lotnisku Szczecin-Goleniów

Ogromnym krokiem w kierunku podniesienia standardów bezpieczeństwa i wydajności jest zaplanowana modernizacja systemów świetlnych i nawigacyjnych na terenie lotniska Szczecin-Goleniów. Koszt tej istotnej inwestycji wyniesie 94 miliony euro, co pozwoli na prowadzenie operacji lądowania w warunkach, które są o wiele trudniejsze niż te, które obecnie jest w stanie obsłużyć aktualny system.

W środę w Port Lotniczym Szczecin-Goleniów zawarto umowę z wykonawcą tej ważnej inwestycji. Umowa ta, zatytułowana „Wykonanie systemu świetlnych pomocy nawigacyjnych CAT II na lotnisku Szczecin-Goleniów, wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, ma wartość 9,4 miliona euro.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Port Lotniczy Szczecin-Goleniów, realizacja tego ambitnego projektu, który został zlecany według formuły „zaprojektuj i wybuduj”, będzie trwała 17 miesięcy. Plan zakłada przeznaczenie czterech miesięcy na etap przygotowania projektu, kolejne jedenaście na prace budowlane i montażowe, a ostatnie dwa miesiące na certyfikację. Firmą, która będzie odpowiedzialna za całość prac jako generalny wykonawca jest wrocławska firma Elektrotim SA.