Mężczyzna, który ukradł radiowóz w Szczecinie, spędzi trzy miesiące w areszcie

Mężczyzna, który ukradł radiowóz w Szczecinie, spędzi trzy miesiące w areszcie

Zdarzenie, które miało miejsce w ostatni piątek w Szczecinie, skończyło się aresztem dla 27-letniego mężczyzny. Oskarżony o kradzież radiowozu z drogówki, został ujęty po kilku godzinach od incydentu. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Prokuratura postawiła mu już zarzuty. Najważniejszym z nich jest zabranie pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, co jest przestępstwem określonym w kodeksie karnym. Dodatkowo, 27-latek odpowie za uszkodzenie radiowozu podczas ucieczki i za chuligański wybryk.

Mimo że mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, ich treść nie została ujawniona przez prokuraturę.

Sytuacja rozegrała się we wczesnych godzinach porannych. Patrol drogówki zatrzymał do rutynowej kontroli samochód w centrum Szczecina. Gdy policjanci byli zaabsorbowani sprawdzaniem kierowcy, przechodzący obok 27-latek skorzystał z okazji, wsiadł do radiowozu i odjechał.

Radiowóz został znaleziony na ulicy Ostoi Zagórskiego, kilka kilometrów od centrum miasta. Nagrania z kamer monitoringu uchwyciły sprawcę, który opuszczał miejsce porzucenia auta autobusem miejskim. Został zatrzymany dopiero po południu w innym miejscu w Szczecinie.