Lotnisko w Goleniowie zapowiada istotne zmiany i rozbudowę oferty

Lotnisko w Goleniowie zapowiada istotne zmiany i rozbudowę oferty

Port lotniczy w Goleniowie szykuje się na znaczne zmiany, które mają wpłynąć pozytywnie na komfort podróżujących. Planowane są nowe kierunki lotów, które mają za zadanie przyciągnąć większą liczbę pasażerów i podnieść atrakcyjność tego lotniska. Wśród projektowanych zmian znajdują się zarówno połączenia do miejscowości zagranicznych, jak i krajowych.

Rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność poinformował o ostatnich stratach wynoszących 10 mln, które zanotowało lotnisko. Aktualnie port obsługuje około pół miliona pasażerów rocznie, jednak aby uniknąć dalszych strat, musiałby zwiększyć tę liczbe do 1,5 mln rocznie.

Jednym ze sposobów na zniwelowanie strat ma być zmiana trybu funkcjonowania lotniska. W planach jest obsługa większej liczby lotów cargo. To nie jedyna strategia – w najbliższym czasie przewidziane jest wprowadzenie nowych tras dla lotów pasażerskich.

Już w bliskiej przyszłości pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych połączeń do takich krajów jak: Włochy, Grecja, Chorwacja, Hiszpania, Dania czy Szwecja. Dodatkowo, zostaną uruchomione dodatkowe połączenia do Norwegii.

W długoterminowej perspektywie port planuje również rozszerzenie oferty o krajowe połączenia do Katowic i Rzeszowa.