Kolejny punkt z nielegalnym hazardem zamknięty przez Krajową Administrację Skarbową

Kolejny punkt z nielegalnym hazardem zamknięty przez Krajową Administrację Skarbową

W szeregach Krajowej Administracji Skarbowej na Zachodzie Pomorza, kolejne już miejsce z nielegalnymi grami hazardowymi zostało zidentyfikowane i zlikwidowane. Jak informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej, tym razem miejscem przestępczych działań okazało się centrum Szczecina.

Według rzecznika, lokal był pozamykany, co zmusiło funkcjonariuszy do użycia siły fizycznej w celu dostania się do środka. Po wejściu, zapewnili oni bezpieczeństwo 8 komputerów wykorzystywanych do prowadzenia gier online bez zezwolenia, a także zabezpieczyli system monitoringu oraz router. Na miejscu znaleziono również kwotę blisko 1700 złotych oraz 100 euro. W ramach dochodzenia Brzoza poinformowała, że przesłuchano czterech świadków, a jednej osobie postawiono zarzuty organizowania nielegalnych gier hazardowych.

Przypomnijmy, że prowadzenie nielegalnych gier hazardowych jest przestępstwem karalnym grzywną w wysokości do 100 tysięcy złotych za każdy nielegalny automat. Dodatkowo sprawca może zostać ukarany karą pozbawienia wolności do 3 lat.