Jakie prace remontowe można sfinansować kredytem hipotecznym na remont?

Jakie prace remontowe można sfinansować kredytem hipotecznym na remont?

Kredyt hipoteczny na remont jak sama nazwa wskazuje, może być przeznaczony na różne cele związane z pracami remontowymi takimi jak: wykończenie mieszkania, modernizacja, adaptacja, przebudowa, rozbudowa, nadbudowa nieruchomości. Popularne prace remontowe mogą obejmować: wymianę instalacji hydraulicznej, elektrycznej, gazowej lub centralnego ogrzewania, wymianę okien, zmianę pokrycia dachu, wykonanie nowej elewacji i ocieplenie budynku, wyburzenie ściany działowej, adaptację poddasza lub piwnicy na cele mieszkaniowe, budowę podjazdu.

Jakie dodatkowe dokumenty należy przedstawić w banku, wnioskując o kredyt na remont?

Niektóre prace remontowe mogą wymagać pozwolenia na remont lub zgłoszenia, większość prac jednak nie wymaga zgody. Pozwolenie na remont jest bezwzględnie wymagane, jeśli remont będzie przeprowadzony w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków.

Kredyt hipoteczny na remont wymaga przygotowania kosztorysu remontu na druku banku, w którym powinny zostać rozpisane wszystkie planowane prace remontowe oraz ich koszt zawierający wszystkie niezbędne materiały. Kredyt hipoteczny na remont obowiązuje podobna procedura jak w przypadku kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości, co wiąże się np. z ustawowym czasem oczekiwania na wydanie decyzji kredytowej w okresie do 21 dni. Proces kredytowy wymaga złożenia wniosku kredytowego zawierającego kompletną dokumentację.

Jakie są inne propozycje banków na sfinansowanie remontu?

Niektórzy klienci decydują się na zaciągnięcie pożyczki hipotecznej na dowolny cel. W tym przypadku nie będzie wymagany kosztorys remontu oraz nie zostanie zweryfikowany cel, na jaki zostały przeznaczone środki wypłacone przez bank. Ta forma finansowania remontu jest wybierana przez klientów, którzy np. chcą przeznaczyć na remont określoną kwotę kredytu, ale dopiero w jego trakcie będą ustalali koszt poszczególnych prac czy materiałów. Należy pamiętać, że kredyt hipoteczny na remont jest tańszą opcją od pożyczki na dowolny cel. Dlatego decydując się na konkretny produkt, należy rozważyć wszystkie za i przeciw.

Refinansowanie kredytu na remont

Jeśli klient spłaca kredyt hipoteczny np. na remont, wówczas warto sprawdzić i porównać aktualne oferty kredytu hipotecznego w innych bankach. Często zdarza się, że np. w ramach oferty promocyjnej aktualnie obowiązującej w innym banku możemy uzyskać korzystniejsze warunki kredytu niż w przypadku spłacanego zobowiązania. Refinansowanie kredytu (https://www.creditspace.pl/refinansowanie-kredytu/) umożliwia zredukowanie kosztów kredytu związanych np. z obniżeniem marży kredytu czy dodatkowym ubezpieczeniem. Jest to obecnie oszczędność dla klienta, która wcześniej podwyższała ratę kredytu nawet o kilkaset złotych.

Szczegółowe warunki ofert kredytu hipotecznego na remont, refinansowania kredytu oraz najlepsze oferty sprawdzisz na stronie https://www.creditspace.pl/ranking/.