Jaki kolor będzie modny w 2023?

Jaki kolor będzie modny w 2023?

Wybory dokonane w tym roku przez producentów farb i prognostów trendów kolorystycznych mogą niejednego zaskoczyć. Po stonowanych i inspirowanych naturą odcieniach zieleni i beżu, które są modne w 2022 roku, nadszedł czas na zmiany. Rok 2023 będzie w większości stał pod logo branży wyposażenia wnętrz…różowy. Zobacz nie tylko, które konkretne odcienie tego miłosnego koloru są okrzyknięte kolorem roku 2023. Oto długo wyczekiwana lista modnych kolorów.

Kolor roku 2023 Pantone – Viva Magenta

Kolor Roku 2023 według Instytutu Pantone wybrany! Jest to kolor Viva Magenta, głęboka czerwień przechodząca w lekko różowy, w której widać zarówno chłodne, jak i ciepłe odcienie. Jak podkreśla Instytut Pantone, Viva Magenta to „niezwykły kolor na niezwykły czas”. Symbolicznie łączy przeszłość i przyszłość, wirtualną i fizyczną. Chociaż jest to odważny odcień, łatwo spodoba się zarówno tradycjonalistom, jak i odważnym eksperymentatorom. Ma stabilność fuksji i szaleństwo fuksji. Viva Magenta to kolor roku 2023, który zachwycił miliony. Jest ciepło, nie jest nudno w środku, ale z klasą i szykiem. Niektórzy widzą w nim żywy i żywy kolor, inni miękki i delikatny. Ten wyjątkowy odcień czerwieni nie jest narzucający się – emanuje ciepłą delikatnością. Viva Magenta jest inspirowana naturalnym czerwonym barwnikiem pochodzącym z koszenili. Chociaż ten kolor jest odważny i żywy, ma miękkie, inspirowane fuksją odcienie inspirowane karminem. Pantone klasyfikuje go obok łagodnych, rozjaśniających neutralnych kolorów, takich jak beże i bardzo jasne fiolety, zielenie khaki lub zakurzone błękity.

Kolor roku 2023 – Subtelna Szałwia

Subtelna szałwia to dyskretny i złożony kolor. Jest to delikatna zieleń z chłodnymi niebieskimi odcieniami, które są lekko wyciszone, dzięki czemu są miękkie i okrągłe. Te właściwości kolorystyczne oznaczają, że możesz bez obaw używać go w prawie każdym pomieszczeniu. Jako chłodny kolor o jasnych odcieniach optycznie powiększa wnętrze, dzięki czemu nadaje się również do mieszkań o mniejszej powierzchni. Świeża zieleń szałwii wprowadzi do wnętrza lekkość i świeżość, przywodząc na myśl zapach łąk lub świeżego leśnego powietrza. Inspirowaną naturą farbą szałwiową można malować domy i apartamentowce, a także architekturę miejską, gdzie najbardziej potrzebne jest otaczanie się kojącymi kolorami zaczerpniętymi z natury.

Kolor roku 2023 – Behr

Marka Behr jest przeciwieństwem napędzanego wyścigami kolorystycznego trendu 2023, z naciskiem nie na róż, ale na…ciepły czy tzw. kremowo biały. Ponadczasowy, kojący, kojący odcień Blank Canvas będzie idealny dla tych, którzy cenią sobie klasyczną elegancję, ale nie lubią otaczać się mocnymi kolorami. Kolor roku 2023 został nazwany, aby wskazać możliwość nowego startu – zarówno w domu, jak iw życiu. Puste płótno, rozumiane jako nowy początek, balansujące na granicy przeszłości i przyszłości. Ten modny kolor ścian najlepiej łączyć z równie spokojną i klasyczną szarością lub bardzo ciemną zielenią winorośli (winolistna zieleń) lub granatem i antracytem.

Najmodniejsze kolory znajdziesz na: https://hair-shop.pl/