Imponujące osiągnięcia szczecińskich pływaków na Letnich Parapływackich Mistrzostwach Polski

Ośmiu niepełnosprawnych sportowców reprezentujących Start Szczecin, zdobyło medale podczas ostatnio zakończonych Letnich Parapływackich Mistrzostwach Polski w Łodzi. Dodatkowo jeden z zawodników uzyskał kwalifikację na nadchodzące igrzyska paraolimpijskie.

Krzysztof Lechniak jest jednym z tych szczęśliwców, którzy zdobyli miejsce w drużynie reprezentacyjnej Polski na paraolimpiadę w Paryżu. To właśnie Lechniak, pod skrzydłami trenera Grzegorza Musztafagi, zdobył dwa cenne medale podczas mistrzostw – złoty medal za styl zmienny na dystansie 150 metrów i srebrny za styl grzbietowy na dystansie 50 metrów.

Ale to nie koniec zwycięstw dla Startu Szczecin. Wojciech Trybuszewski wywalczył złoty medal w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym, a Natalia Czarnuch okazała się najlepsza na tym samym dystansie, ale stylem klasycznym. Czarnuch do swojego dorobku dodała także brązowy medal zdobyty w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym.

Krzysztof Andrzejak również nie wrócił z Łodzi z pustymi rękami. Zdobył srebrny i brązowy medal w wyścigach na 50 metrów stylem klasycznym i grzbietowym odpowiednio.

Wyniki pływaków ze Startu Szczecin dopełnia Piotr Mejsner, który zdobył brązowy krążek na 50 metrów stylem motylkowym podczas Letnich Parapływackich Mistrzostw Polski.