Grandiozne otwarcie odnowionego Teatru Polskiego z nowymi premierami

Grandiozne otwarcie odnowionego Teatru Polskiego z nowymi premierami

6 sierpnia markuje wyjątkową datę w kalendarzu kulturalnym, bowiem tego dnia nastąpi wielkie otwarcie Teatru Polskiego po przeprowadzonym remoncie. Modernizacja przyniosła zmiany w strukturze teatru – teraz urozmaicają go aż 5 scen, na których planowane jest pokazanie 12 premierowych spektakli.

Kolejny sezon artystyczny zainauguruje nowoczesne i intrygujące przedstawienie muzyczne „Magia obłoków” pod batutą Adama Opatowicza, czerpiące inspirację z dorobku Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Zaplanowany jest cykl pokazów na Scenie Włoskiej, które odbędą się 3, 4, 5, 6 sierpnia, oraz kolejne serie w dniach 17, 18, 19 i 20 sierpnia. Warto podkreślić, że podczas uroczystego otwarcia Teatru Polskiego 6 sierpnia nastąpi premiera „Magii obłoków”.

Niewątpliwym atutem tego dnia będzie również wernisaż ekspozycji o nazwie „Europejski plakat teatralny i kabaretowy od końca XIX wieku do lat 30. XX wieku z kolekcji Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego Instytutu Etnologii Narodowej Akademii Nauk Ukrainy we Lwowie”. Jest to więc doskonała okazja do połączenia oglądania najnowszego spektaklu z podziwianiem unikalnej wystawy.