Finansowy zastrzyk dla Sądu Apelacyjnego w Szczecinie

Finansowy zastrzyk dla Sądu Apelacyjnego w Szczecinie

Rozwojowi Sądu Apelacyjnego w Szczecinie sprzyja ministerstwo sprawiedliwości, które przeznaczyło na ten cel ponad 30 milionów złotych. Przyznane środki mają służyć budowie nowego gmachu oraz renowacji już istniejącego obiektu. Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podkreśla, że inwestycja ta ma na celu poprawę warunków pracy sądu oraz realizacji rozpraw, co z pewnością przyniesie korzyści nie tylko mieszkańcom miasta i regionu, ale również pracownikom instytucji.

Michał Woś wskazuje, że to pierwsza inwestycja realizowana w szczecińskim Sądzie Apelacyjnym od kilkunastu lat. Decyzję o przyznaniu ponad 30 milionów złotych na ten cel podjęto po interwencji Dariusza Mateckiego, radnego szczecińskiego Solidarnej Polski.

Dariusz Matecki przyznaje, że do realizacji inwestycji przyczyniły się liczne spotkania i rozmowy z ministrem sprawiedliwości Ziobro. W jego opinii, widoczna jest potrzeba bliskiej współpracy samorządu z rządem. Dodatkowo wicewojewoda zachodniopomorski Mateusz Wagemann zaznacza, że istnienie Sądu Apelacyjnego w Szczecinie od 18 lat temu jest niezwykle ważne. Działa on tak efektywnie, że obecnie wymaga rozbudowy, co dzięki decyzji Ministra Sprawiedliwości stanie się rzeczywistością.