Festiwal Kawy w Szczecinie – dwudniowe wydarzenie dla miłośników małej czarnej

Festiwal Kawy w Szczecinie – dwudniowe wydarzenie dla miłośników małej czarnej

Zapach palonych ziaren kawy, różnorodność technik jej przygotowywania i przysmaki doskonale pasujące do tego napoju – to wszystko będzie dostępne podczas nadchodzącego Festiwalu Kawy w Szczecinie. Wydarzenie, które odbędzie się w najbliższy weekend, zgromadzi kilkanaście lokalnych palarni kawy i kawiarni. Organizatorzy gwarantują, że każdy odwiedzający znajdzie tutaj coś dla siebie, a wstęp na festiwal jest całkowicie darmowy.

W najbliższą sobotę i niedzielę, czyli 6 i 7 stycznia, w godzinach od 10:00 do 14:00, na terenie OFF Mariny na Pomorzanach, odbędzie się Festiwal Kawy. Michał Jakubów, organizator wydarzenia, podkreśla, że pierwsza edycja festiwalu była wielkim sukcesem. To także odpowiedź na brak takich imprez w Szczecinie i na terenie całego regionu. Planuje on powtarzać to wydarzenie, na przykład w maju podczas urodzin Szczecińskiego Bazaru Smakoszy, a także jesienią. Ambicją organizatora jest przeprowadzenie pod koniec 2024 roku festiwalu poza terenem OFF Mariny, który mógłby mieć zasięg ogólnopolski.

Podczas nadchodzącego Festiwalu Kawy wystąpi kilkanaście lokalnych prezenterów, którzy są prawdziwymi ekspertami w dziedzinie małej czarnej. Jakubów podkreśla, że szczecińska branża kawy specjalistycznej jest silna i stale się rozwija. Zaproszenie na festiwal kierowane jest do wszystkich – zarówno do osób z niewielką wiedzą o kawie, jak i do tych, którzy są już wyedukowani w tym zakresie. Urok festiwalu polega na tym, że każdy uczestnik może znaleźć tu coś dla siebie, bez względu na swoje upodobania. Oferta wydarzenia będzie atrakcyjna zarówno dla osób pijących kawę z mlekiem i cukrem, jak i dla smakoszy czarnej kawy zwracających uwagę na pochodzenie ziaren i metody ich obróbki.