Ekologiczna rewolucja na falach – szczecińskie firmy produkują zielone łodzie motorowe

Ekologiczna rewolucja na falach – szczecińskie firmy produkują zielone łodzie motorowe

Trzy przedsiębiorstwa z Szczecina – mPower, Trident Boats oraz CS Kompozyty – rozpoczęły współpracę nad wspólnym celem. Chcą, aby ich miasto stało się siedzibą ekologicznej rewolucji w przemyśle morskim. W tę ambitną misję wpisuje się ich plan produkcji ekologicznych łodzi motorowych.

Z pośród współpracujących firm, mPower jest znanym graczem na rynku technologii ekologicznych stosowanych w branży marine. Trident Boats natomiast specjalizuje się w projektowaniu i konstrukcji łodzi motorowych. Firma CS Kompozyty zobowiązała się do dostarczania ekologicznych rozwiązań materiałowych, które zostaną wykorzystane do budowy nowych jednostek.

Kilka dni temu, przedstawiciele tych firm po raz pierwszy pokazali światu owoc swojej współpracy. Zaprezentowana łódź motorowa, choć nie jest dużych rozmiarów i ma charakter rekreacyjny, stanowi dowód na to, że ich plany stają się rzeczywistością. Łódź otrzymała roboczą nazwę „Electra”.

Marcin Hołub, prezes przedsiębiorstwa mPower, wyjaśnia, że kluczowym celem tego wspólnego przedsięwzięcia jest tworzenie łodzi motorowych, które będą nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również efektywne i konkurencyjne pod kątem osiągów.