Dzień Edukacji Narodowej w Szczecinie – hołd dla pedagogów

Dzień Edukacji Narodowej w Szczecinie – hołd dla pedagogów

Nauczyciele spełniają niezwykle istotną rolę, służąc jako przewodnicy w nauce i rozwijaniu pasji młodych ludzi, motywując ich do ciągłego doskonalenia się i osiągania sukcesów. W związku z Dniem Edukacji Narodowej, władze miasta Szczecin postanowiły kolejny raz złożyć hołd pedagogom za trudy, jakie podejmują, aby kształtować najmłodszych mieszkańców swojego miasta.

Z tej okazji zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta dla nauczycieli pracujących w szczecińskich szkołach i innych placówkach edukacyjnych. Tegoroczne uroczystości objęły wręczenie nagród dla 192 nauczycieli, w tym dla 18 dyrektorów placówek oświatowych.

Podczas ceremonii prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, wyraził swoje uznanie dla pracy pedagogów, podkreślając jak wielki wpływ mają oni na rozwój młodzieży i jakość edukacji w mieście. Wyraził swoje podziękowanie za codzienną trudną pracę tych niezwykle istotnych osób.

Na tegorocznych uroczystościach Dnia Edukacji Narodowej, już po raz dziewiętnasty, przyznano także prestiżową Nagrodę Oświatową Prezydenta Miasta Szczecin „Pierwszy wśród równych”. Tradycyjnie, otrzymał ją nauczyciel, który wyróżnia się swoją pracą i zaangażowaniem.

W tym roku, po przeanalizowaniu wniosków, Kapituła Nagrody Oświatowej postanowiła przyznać to wyjątkowe wyróżnienie Pani Edycie Ostapkowicz. Jest ona nauczycielką historii oraz wiedzy o społeczeństwie w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Szczecinie.